آموزش, اطلاعات عمومی, عمومی, موضوعات روزمره

۱۱ تا از مهمترین جنبه های خرید ساعت جدید

جنبه های بسیاری از ساعت جدید وجود دارد که یافتن و خرید آن را بسیار لذت بخش می کند. با این حال ، مهم است که وقت خود را بگذارید و ساعت مناسبی را پیدا کنید که با شخصیت و سبک زندگی شما مطابقت داشته باشد ، در این مقاله قصد داریم 11 تا از مهمترین عواملی را که باید قبل از خرید ساعت در نظر داشته باشید بررسی کنیم. بعضی از آنها واضح است ، اما برخی دیگر را ممکن است حتی قبلاً به آنها فکر نکرده باشید.
براق زیبا. سرگرم کننده پررنگ
۱۱ تا از مهمترین جنبه های خرید ساعت جدید ، جنبه های بسیاری از ساعت جدید وجود دارد که یافتن و خرید آن را بسیار لذت بخش می کند. با این حال ، مهم است که وقت خود را بگذارید و ساعت مناسبی را پیدا کنید که با شخصیت و سبک زندگی شما مطابقت داشته باشد ،  در این مقاله قصد داریم ۱۱ تا از مهمترین عواملی را که باید قبل از خرید ساعت در نظر داشته باشید بررسی کنیم. بعضی از آنها واضح است ، اما برخی دیگر را ممکن است حتی قبلاً به آنها فکر نکرده باشید.
۱۱ تا از مهمترین جنبه های خرید ساعت جدید

۱.استایل

ساعت باید مچ دست شما عالی باشد

عموما ساعت ها به هر شکل و اندازه ای ارائه می شوند اما به طور کلی می توانید ساعت ها را به یکی از سبک های زیر طبقه بندی کنید:

 ورزش
 لوکس
روزمره
 خاص

انتخاب سبکی که باید به دنبال آن باشید به زمانی که بیشتر از همه از آن پیروی میکنید بستگی دارد.

اگر قصد دارید آن را برای مجلل ساختن رویدادهای تجاری بپوشید ، یک ساعت لوکس گزینه خوبی است. از طرف دیگر ، اگر فقط یک ساعت سنتی می خواهید که در انواع رویداد های شخصی و کاری خوب به نظر برسد ، یک ساعت معمولی یا طرح خاص کافی است. و در انتها ، اگر یک ورزشکار هستید ، یک ساعت ورزشی دارای ویژگی ها و قدرت مورد نظر شما برای رسیدگی به آنچه که نیاز دارید خواهد بود.

۲. مدل (آنالوگ یا دیجیتال)

ساعتهای دیجیتال دارای صفحه کاملی هستند که مانند تلفن های همراه زمان را نشان می دهند. ساعت های آنالوگ کمی قدیمی تر به نظر می رسند ، عقربه های ساعت و یا اعداد رومی یا رقم های ثابت نمایشگر ها و المانهایی مشخص و مشهودی جهت نشان دادن زمان در آن بکار رفته اند.

اکثر ساعت های ورزشی دارای رابط دیجیتالی هستند ، در حالی که ساعت های لوکس یا معمولی دارای چهره آنالوگ و کلاسیک هستند. گرچه ساعت های دیجیتال راحت تر خوانده می شوند و به طور معمول ویژگی های دیگری دارند اما استفاده از آنها بسیار پیچیده تر است.

۳. ویژگی ها

تصمیم بگیرید برای چه چیزی از ساعت استفاده می کنید. این نگرش به سبک و نوع انتخاب ساعت نیز گره خورده است.

حتی اگر تصمیم گرفته اید که بیش از یک ساعت اساسی نیاز دارید ، توجه داشته باشید که دقیقا به چه تعداد بیشتر نیاز دارید؟

اکثر ساعت های ورزشی دارای تایمر و کرنومتر هستند ، اما شاید شما به دنبال GPS ، ماشین حساب، سرعت سنج (تاچیمتر) یا چندین زنگ هشدار باشید.

اگر برای اهداف کمپینگ ساعت می خرید ، ساعت آلارم دار در کنار ویژگی های زیاد احتمالاً ایده خوبی است.

۴. جنس

در اینجا متداول ترین مواد (برای بند و قاب) وجود دارد:

 فوم
 طلا
 نقره 
 پلاستیک
 تیتانیوم
 چرم (فقط برای گروه خاص)
 چوب

ساعت های فوم و پلاستیک ارزان تر به نظر می رسند ، اما به طور معمول در خارج از خانه با دوام تر و مفیدتر هستند.

از طرف دیگر ، مواد فلزی همه شگفت انگیز به نظر می رسند ، اما ساعت های طلا و نقره به سرعت گران می شوند.

تا جایی که میشود بند را از چرم و فوم بهره مند میکنند،زیرا چرم نسبت به فلزات دوام کمتر اما سبکی ای خاص و ظاهری جذابتر را ارائه میدهد.

۵. مقاومت در برابر آب

اکثر ساعت ها در برابر آب کمی مقاومت دارند تا در هنگام شستن دستان نگران پاشیدن آب روی آن نباشید. با این حال ، بسیاری از ساعت ها (عمدتا اسپرت) ضد پاشش هستند یا برای شنا و غواصی مناسب میباشند. این نکته به خودی خود شایسته نوشتن یک مقاله مجزا است ،

لطفاً برای مقایسه سطوح مختلف مقاومت در برابر آب به جدول زیر مراجعه کنید.

همانطور که مشاهده می کنید یک ساعت مقاوم در برابر آب ۳۰ متر در واقع مقاوم در برابر آب است و برای شنا توصیه نمی شود. دلیل این امر این است که ۳۰ متر (یا فشار ۳ برابر فشار جو) به عنوان فشار استاتیک آزمایش می شود تا فشار بسیار بالاتر که هنگام حرکت ساعت تجربه می شود را نمایان کند.

۶. برند

اگر به دلایلی به دنبال خرید ساعت بودید توجه داشته باشید که برای نشان دادن کیفیتش در محل کار حتما برند تولید کننده اش نیز مهم است. یک رولکس ارزان قیمت نسبت به یک ساعت مچی برتر Timex جذابیت تجاری بیشتری دارد. توجه داشته باشید که مارک هایی مانند رولکس ، امگا و سیکو از اعتبار و شهرت زیادی برخوردار هستند.

۷. اندازه قاب و صفحه

ترکیب انذازه های ساعت با زاویه های مچ دست شما خالق افسانه ها است

شماره ها و نمایشگر ها معمولاً به اهمیت کیس و قسمت جلوی ساعت اشاره دارند. به طور کلی ، اندازه صفحه متناسب با مچ دست خود را انتخاب کنید، اگر مچ دست های نازک و کوچکی دارید ، صفحه ای با قد و قطر کم انتخاب کرده و برعکس ، اگر مچ دست درشتی دارید ، قاب و صفحه بزرگتر با ارتفاع بلندتری را مد نظر قرار دهید

۸. همسو بودن با کمد لباس

من متخصص مد نیستم ، اما می توانم در مورد ساعت ها و لباس هایتان چند نکته به شما بگویم.

اول ، ساعت های طلایی معمولاً با رنگ های تیره و خاکی مانند قهوه ای ، خاکستری و سبز بسیار زیبا به نظر می رسند و همچنین در روز نیز بهتر به نظر می رسند.

از طرف دیگر ساعت های نقره ای و تیتانیومی در شب بسیار عالی به نظر می رسند و با رنگ های سیاه ، آبی و حتی خاکستری مطابقت خاصی دارند.

۹. منبع تغذیه

با شرح زیر و بدون ورود به تمام پیچیدگی ها تنها ۴ نوع منبع تغذیه برای ساعت های معمول وجود دارد:

 کوکی ، مکانیکی: شما باید هر روز یا یکبار اینها را بپیچید.
 خودکار: هنگام حرکت دادن مچ دست خود شارژ مکانیکی میشوند.
 کوارتز: این محرک حاوی باتری است که باید هر چند سال یکبار تعویض شود.
 نوری:  نیروی محرک توسط نور تأمین می شود. تا زمانی که همه چیز درست بشداست ، شما مجبور نیستید چیزی را پیچیده یا جایگزین کنید.

باقی مدلها از ترکیب یا تغییر و بهبود دو یا چند مورد از اینها با هم میباشند.

۱۰. نور در شب

یکی دیگر از ویژگی های کمتر معمول ، روشن شدن نور یا دید خوب صفحه در شب است. اگر انتظار دارید از ساعت خود در شب زیاد استفاده کنید، نور روشن کننده صفحه کمک زیادی می کند. علاوه بر این ، هر چند وقت یکبار بازی کردن با آن بسیار سرگرم کننده است(صرفا جهت بیکار نبودن در شرایط بیکاری).

۱۱. وزن

یکی از عوامل نهایی که حتما باید در نظر گرفت وزن ساعت است. بعضی از ساعت ها به سختی مچ دست شما را احساس می کنند ، در حالی که بعضی دیگر مانند آجر میباشند. چیزی پیدا کنید که احساس راحتی کنید. اگر ساعت را دوست دارید اما نسخه سبک تری می خواهید ، ببینید آیا می توانید به جای المانهای فلزی ، مدلی مشابه با بند چرمی پیدا کنید.

کمی وقت بگذارید و بر اساس این ۱۱ عامل به آنچه در ساعت به دنبال آن هستید فکر کنید. سپس به مرکز خرید یا فروشگاه آنلاین ما سر بزنید وساعت مد نظر خود را بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *