تاریخچه

تاریخچه ساعت بخش دوم

تاریخچه ساعت

تاریخچه ساعت ها

تاریخ امری بسیار مهم بوده و توجه به آن موجب رشد و تعالی ما در آینده با توجه به گذشته میگردد ، بدیهی است که هرگونه حرکت رو به جلو انسان متاثر از اموری است که گذشتگان بدان پرداخته اند.از این رو ما نیز متناسب با حرفه خود تمامی دانش و فعالیت های پیشینیانمان را در بخش تاریخچه ساعت ها ارایه میدهیم.

ساعتهای جیبی مدرن

سبک ها در قرن ۱۷ تغییر کرد و مردان به جای آویز ، شروع به پوشیدن ساعت در جیب کردند (ساعت زنانه در قرن بیستم آویز بود). گفته می شود که این اتفاق در سال ۱۶۷۵ رخ داده است که چارلز دوم انگلیس جلیقه های کمر باریک را معرفی کرد. این فقط موضوع مد و منصب نبود. ساعتهای آن زمان بسیار ناخوشایند و مستعد قرارگیری در معرض واکنش های شمیایی بودند و تنها در زمان قرارگیری در جیب ایمن بودند. برای قرار گرفتن در جیب آنها را مشابه با کیف های جیبی به صورت گرد و مسطح و بدون لبه های تیز طراحی کردند.

تاریخچه ساعت ها

در سال ۱۶۱۰ از شیشه برای پوشاندن صفحه استفاده شد . حماسه هایی چشم نواز شروع شدند ، نام این واژه از کلمه آلمانی ، یک جیب کوچک گرفته شده است. بعد ها در دهه ۱۸۰۰ ، شاهزاده آلبرت ، لوازم جانبی “زنجیره آلبرت” را معرفی کرد که بگونه ای طراحی شده است تا از طریق کلیپسی ، ساعت جیبی را به پوشاک مرد متصل کند. ساعت با قفل بسته میشد و در پشت ساعت محفظه‌ای مربع شکلی قرار داشت که مکانی برای نگه داری کلید و همچنین تنظیم ساعت از آن استفاده میشد.

مکانیزم زمان سنجی در این کیف های دستی اولیه همان روشی است که در ساعت ۱۳ استفاده شده است. بخش آستانه‌ فرار که از یک شاخ و برگ نواری و دمبل شکل با وزنه های انتهای آن را سوار می کند به عقب و جلو نوسان دارد. با این حال ، شبکه اصلی منبع خطایی را ارائه می دهد که در ساعتهای دارای حرکات موزون شکل وجود ندارد. نیروی تأمین شده توسط محرکه ثابت نیست ، اما با باز شدن چرخه فنری کاهش می یابد. میزان کلیه سازوکارهای زمانبندی تحت تأثیر تغییر در نیروی محرکه آنها است ، اما مکانیسم اولیه آستانه و شاخ و برگ به ویژه نسبت به این تغییرات حساس است ، بنابراین ساعت های اولیه در زمان اجرای برنامه‌ی خود کندتر می شوند. این مشکل ، به نام عدم ایزوکرون معرفی میشود که ساعتهای مکانیکی را در طول تاریخ خود گرفتار کرده است.

تاریخچه ساعت

تلاش برای بهبود دقت ساعت ها قبل از سال ۱۶۵۷ متمرکز بر عصر منحنی گشتاور شیب دار از شبکه اصلی بوده است. این دستگاه برای انجام این کار در نسل ساعتهای اول ظاهر شده بود و بادامک فنری شکل که در شاخه اصلی شبکه قرار دارد ، اصطکاک زیادی را به آن می افزود و بعد از گذشت حدود یک قرن از بین رفت که ایده ای ماندگارتر از گذشتگان خود بود. یک قرقره مخروطی خمیده با زنجیر پیچیده شده در اطراف آن که به مخزن بشکه ای شکل اصلی متصل شده بود ، به عنوان محفظه ذخیره انرژی اهرم را تغییر می داد و با نیروی محرکه برابر می شد. فیوزها در تمام ساعتها استاندارد شدند و تا اوایل قرن نوزدهم مورد استفاده قرار می گرفتند. همچنین شاخ و برگها به تدریج با چرخ تعادل جایگزین شدند که از نظر اندازه حرکت لحظه ای از عدم تحرک بالاتری برخوردار بودند و باعث می شد دقت زمان بهتری نیز فراهم شود .

برای خواندن بخش اول تاریخچه ساعت ها اینجا کلیک کنید.

پست های مرتبط

۱ نظر در “تاریخچه ساعت بخش دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *